Jánošíkova banka

Zo všetkých účtov na Slovensku zrazu zmiznú peniaze, každý má na účte nulu.

Šmahom zaniknú všetky politické strany okrem zelených, ktorí vyznávajú iné hodnoty a vyrukujú s historicky prvým krokom – nahradia štátny znak vyobrazením ohrozeného druhu lišajníka zelenkastého.

Bez digitálnych peňazí sa najžiadanejšou menou sveta stane slovenská koruna. Jej kurz prekoná všetky historické rekordy.

Potom na oplátku všetky digitálne peniaze celého sveta stiahnu do Bratislavy koumáci z matfyzu. Slovensko sa stane jedinou svetovou finančnou superhyperveľmocou. Vznikne Jánošíkova banka, vysoká budova opásaná širokým opaskom. Vláda USA ihneď vysiela internacionálnu pomoc, lebo slovenský národ vraj nie je morálne pripravený byť bohatým. Kým vyštartujú prvé bombardéry, Jánošíkova banka stopne financovanie americkej administratívy, a tak sa USA ospravedlní, že nemali presnejšie informácie o morálnom stave slovenského národa.

Jánošíkova banka si získa verejnosť oznamom, že každý občan Slovenska v nej má otvorený účet na dva milióny dolárov na 41-percentný úrok. V severnom Maďarsku okamžite vznikne silné separatistické hnutie…

 

Čítaj viac v knihe Jánošíkova banka autorov: Ján Drgonec a Andrej Ferko.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s